Kuřecí vývar do foroty i k večeři, jak libo, libo-li

 

Kdykoli narazíte v receptu na položku “vývar”, musíte volit, zda do jídla přihodíte koupenou kostku nebo budete připraveni a vývar máte nachystaný. Ono to dá trošku práce, ale zase ne tolik. Jen s tou možností musíte počítat. Může být zeleninový, hovězí nebo drůbeží, tedy v našem případě kuřecí.

vývar

.

Need:

kuřecí skelet, nebo kousky kuřete

mrkev

cibuli

řapíkatý celer

celé nové koření

celý černý pepř

salt

vývarP1080173

.

How do you:

Kuřecí skelet vložíte do vody a přivedeme k varu. Jakmile se začne tvořit pěna, a ona začne, odstraníme jí pomocí naběračky nebo velké lžíce. K vývaru přidejte koření, stačí tak dvě kuličky nového koření, tři kuličky pepře a přidejte nakrájenou zeleninu. Cibuli půlím, ale nechám jí slupku, která pevně drží. Mírně vývar přisoluji (tuhle jsem na sůl nějak zapoměl, tak vznikl vývar bez soli…) Nechte vařit. Tu a tam se ještě objeví pěna, tak jsi znovu odstraníme. Vaříme pomalu, stačí tak asi 2 hodiny. Vyndáme kuře i zeleninu a vývar přecedíme přes plátýnko. Já z nouze používám kuchyňské papírové utěrky.

A teď máte dvě možnosti.

Buď si vývar zamrazíte pro další použití, nebo uchováte ve sklenicích v ledničce pro případ až narazíte v receptu právě na vývar, nebo si uděláte polévku. To pak kuřecí maso oberete, zeleninu nakrájíte a vrátíte do vývaru. Když přidáte ještě spařené oloupané rajče, už je to polévka. Nebo přihodíte trochu vlasových nudlí. Stačí dochutit solí a pepřem.

Finished!

Enjoy your meal.

 

vývar zelenina

Zelenina do vývaru.

vývar_polévka_P1080208

Kuřecí vývar s masem, zeleninou a vlasovými nudličkami.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published,,en,Required fields are marked,,en,Name,,en,Website,,en,Save my name,,en,email,,en,and website in this browser for the next time I comment,,en,Privacy Policy,,en. Required fields are marked *