Pečená kuřecí křídla a paličky v marinádě z omáčky hoisin

 

 

Pořád mě to lákalo, whenever I went in & nbsp; shop around a rack of & nbsp; exotic ingredients. Chodím okolo nic záměr a dumám jak je využít v kuchyni. Teď si vyzkoušíme hoisin. Objevuje se v asijských smažených jídlech a jako marináda na maso. My si tuhle marinádu ještě trochu chuťově rozpohybujeme. A kuřecí křídla a paličky jsou k tomu lákavým objektem.

hoisin 08 P1080955.

Need:

kuřecí křídla a paličky (I had to & nbsp; avaible 5 křídel a 5 paliček)

2 lžíce medu

6 lžic omáčky hoisin

3 lžíce teplé vody

4 stroužky česneku, nasekané najemno

1 lžíce čerstvého zázvoru, jemně nasekaného

1 lžíce jarní cibulky, jemně nasekané (na to vám stačí jedna slušně velká cibulka)

1 teaspoon salt

1/2 lžičky mletého černého pepře

3 stonky koriandru, jemně nasekaného (ale můžete vynechat)

 

 

How do you:

Vyrobíme si marinádu. Smícháme nasekaný česnek, cibulku a zázvor. Přidáme med, omáčku hoisin a teplou vodu. Hustý med a hustá omáčka hoisin se skvěle rozpustí. Osolíme a opepříme, přidáme nasekaný čerstvý koriandr. Do marinády naložíme kuřecí křídla a paličky. Osvědčil se mi plastový box, se kterým lze zatřást. Marinujeme minimálně 15 minutes, ale dal jsem marinádě podstatně větší šanci a několikrát protřepal. Ať si kuřecí užije voňavou koupel.

Předehřejte troubu na 180 až 200 °C. (Časem se svou troubou skamarádíte a odhadnete jaké nastavení je nejlepší.)

Na plech prostřete alobal, rozprostřete kuřecí křídla a paličky a dejte péct na 30 until 40 minutes. Během pečení ještě můžete potírat zbylou marinádou. Maso dostane krásnou zlatavou barvu. Pak přepněte troubu na gril a grilujte 6 minutes. The & nbsp; half of grilling meat contact.

Finished.

Enjoy your meal.

hoisin 09 P1080968

K jídlu stačí, ale můžete přidat zajímavou omáčku podle chuti a třeba se salátem, třeba nějakým asijským. To už záleží také na vaší fantazii. Tentokrát jsem přidal už hotovou steakovou omáčku s chilli a česnekem, ta vás docela odpálí až někam do vesmíru, ale pozor – chuť pečeného masa to skvěle doplní, nepřebije.


Hoisin omáčka je také nazývána čínskou barbecue omáčkou. Je aromatická a používá se při přípravě asijských smažených jídel (například pekingské kachny) a také jako marináda na maso. Vyrábí se ze směsi fermentovaných sójových bobů, garlic, octu, chilli a sladidla. Má tmavou barvu a je velmi hustá, má mírně nasládlou chuť. I samotná udělá na mase krásnou hnědavou glazuru. The & nbsp; others are a combination of miracles.

Dá se koupit, dá se vyrobit i doma. Našel jsem si na internetu, že ji máte za 5 minut hotovou. Nejspíš ji také vyzkouším – až mi dojde ta kupovaná. Pro zajímavost jsem po delším pátrání vybral recept blogerky Maggie, who was born in & nbsp; Beijing, But with her husband Tom live in & nbsp; Texas. A z jejích několika variant jsem si vybral tu nejblíže českým možnostem. A máme tu čínsko-americko-český most.

Need: 1/4 šálku sojové omáčky (měla by být light) • 2 lžíce arašídového másla • 1 lžíci medu • 2 lžičky rýžového octa • 2 lžičky sezamového oleje • 1 stroužek česneku, nastouhaný • 1/8 lžičky černého pepře • 1 lžičku thajského chilli omáčky a čtvrt lžičky čínského koření pěti vůní ••• How do you: Všechny ingredience smícháte a hotovo. In an airtight box has to endure in & nbsp; the fridge full month. This contradicts a little & nbsp; statement Maggie, že omáčku potřebuje vlastně malé množství, tak proč by ji kupovala, když ji zvládne doma. Ale berme to jako informaci, že si domácí hoisin můžeme připravit pár dní dopředu, pokud si plánujete vaření.


KROK SUN KROK

hoisin 01 P1080931

Na marinování můžete použít umělohmotný box. Well with & nbsp; to handle. Vložíte maso, přelijete ho marinádou, přiklopíte a zatřesete, aby se marináda dostala ke každému kousku. Vložíte do chladničky a necháte na pokoji. You can & nbsp; to him several times during marinating shake, aby se marináda dostala opravdu všude.

hoisin 02 P1080934

Plech vyložíme alobalem, který udrží v mase šťávu a lépe se pak vše uklízí. Rozložíme maso a potřeme marinádou. Koncert začíná. Now with & nbsp; a treasure chop in preheated oven.

hoisin 03 P1080937

Store in & nbsp; the oven on the middle groove, až zapnu gril, tak to bude akorát a nebudu mít místo pochoutky brikety. Troubu jsem si předehřál na 200 °C a po chvíli zmírnil teplotu na 180 °C. Během pečení alespoň jednou kousky kuřete obraťte a znovu potřete marinádou. Kdyby vám nevybyla, což pochybuju, stačí jistě ta, která už je pod masem. you will see, jestli stačí jenom 30 minut nebo ještě máte přidat pár minut navíc. But note & nbsp; by, že ještě přijde semifinále – grilování. Přepněte na gril, maso ještě potřete marinádou a grilujte tak 2 minuty. Pak maso otočte, znovu potřete (i když leží ve výpeku) a znovu 2 minutes under the grill. V postupu se zmiňuji o šesti minutách pod grilem, to považuji za maximum, stačí to ještě na jedno obrácení a přitom si zkontrolujte, jak jste dopadli.

hoisin 04 P1080946

Takhle vypadá vaše snažení, když se maso peklo.

hoisin 06 P1080940

Ještě znovu otočené, potřené marinádou. Teď zpátky do trouby.

hoisin 05 P1080945

Year, to už je skvělé! Že si křidélka trochu osmahla špičky nevadí. Tolik to neprožívám.

hoisin 07 P1080969

A servírujeme. Omáčku si můžete připravit během pečení, nebo použít koupenou. Toastový chleba, ubrousek a jdeme do toho rukama. Kdybych měl hosty, nabídnu na stole ještě misku s vlažnou vodou a přikápnutým citronem. A pokud chcete být dokonalí, hoďte do vody ještě pár okvětních lístků růže a připravte malé utěrky. Rose water I had on the table in the & nbsp; a great taverna on Corfu. Nemělo to chybu.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published,,en,Required fields are marked,,en,Name,,en,Website,,en,Save my name,,en,email,,en,and website in this browser for the next time I comment,,en,Privacy Policy,,en. Required fields are marked *