Slávky jako v Řecku, udělejte si doma pecku | Mušle na víně

 

It was such a challenge of my own, Mussels in wine. Když jsem je ochutnal v Řecku, it was clear, that initial skepticism soon I will break. Worry, že se to nepovede byly menší než z toho, that if it does not, můžete z toho mít problémy. But do not panic like I, scallops or mussels can still indulge. Is this jednoduché, rychlé a efektní.

Slávky na víně
Mussels in wine

.

Need:

1000 g of live mussels - mussels

100 ml olive oil

2 until 3 šalotky

8 until 10 stroužků česneku

hladkolistou parsley (if you forget, připravíte se o další chuť)

500 ml dry white wine

pepper

salt

baguettes

 

How do you:

Heat the olive oil, přidáme šalotku nakrájenou na větší kousky a česnek nakrájený na plátky. Pomícháme a orestujeme. Vhodíme slávky a zalijeme vínem, add chopped parsley (gosh! I miss the pictures, protože jsem ji v zápalu zkušebního vaření nechal ležet vedle, next time there will be!), salt, opepříme a zlehka zamícháme. Přikryjeme a vaříme tak 5 until 7 minutes. Important is, that mussels, which is not opened during cooking, throw! (Trochu s tím počítejte při lovu, teda při nákupu. It 100 g mussels come so on 16 crowns, So kilo on 160 crowns, což by pro dva mělo bohatě stačit i s tím rizikem, že některé slávky jdou z kola ven. Throw, neriskujte, unduly generous to the site.)

Podáme s bagetou.

Finished.

Enjoy your meal.


KROK SUN KROK

Nakrájenou šalotku  s česnekem na plátky orestujeme na oleji
Nakrájenou šalotku s česnekem na plátky orestujeme na oleji
Do orestované šalotky vložíme mušle.
Fried shallots to put shells.
Zalijeme bílým suchým vínem a vaříme 5 až 7 minut, zakryté. Správně by už teď měla být s mušlemi i nasekaná petrželka. Na fotce chybí, ale přidejte ji.
Zalijeme bílým suchým vínem a vaříme 5 until 7 minutes, covered. Správně by už teď měla být s mušlemi i nasekaná petrželka. Pictured, But add it.
Mušle zalijeme omáčkou a můžeme podávat.
Mušle zalijeme omáčkou a můžeme podávat.
Slávky na víně s bagetou. Vzpomínka na Řecko.
Slávky na víně s bagetou. Remembering Greece.
Tyhle mušle neservírujte, musí z kola ven, neotevřely se při vaření!
Do not serve these mussels, musí z kola ven, neotevřely se při vaření!

Leave a Reply

Your email address will not be published,,en,Required fields are marked,,en,Name,,en,Website,,en,Save my name,,en,email,,en,and website in this browser for the next time I comment,,en,Privacy Policy,,en. Required fields are marked *