Ředkvičkový dip | Svižná záležitost
Dip s ředkvičkami
Nakrájet ředkvičku nadrobno, to je jediná komplikace. Pro někoho jistě banalita, takže další text můžete přeskočit, vzít nůž a jít do toho. Ředkvičku stačí překrojit podélně na půlku, pak ještě na dvě vrstvy a už můžeme krájet jako cibuli. Podélné husté řezy a pak příčné. Výhodou je, že ředkvičku se mi podařilo takhle nakrájet do poslední mrtě, zatímco na konci cibule mi jednotlivé vrstvy sklouzávají. Viděl jsem to mockrát v televizi i na videu a stejně se mi to děje, zatímco někteří nakrájí cibuli svižně, jedou jako motorová myš. Ale tady neřešíme cibuli, takže klid.
Jak na to:
  1. Nakrájíme ředkvičky nadrobno, přidáme zakysanou smetanu, lžičku bílého vinného octa, osolíme, opepříme a přidáme nasekanou petrželku. Dobře promícháme.
  2. Můžeme dát na chvíli dát rozležet do ledničky, ale to není nutné.
  3. Servírujeme, třeba s rychlým kuřecím řízkem nebo s kuřecím řízkem s tajemstvím, ale hodí se i k jinému smaženému nebo pečenému masu.
Poznámky k receptu

Už jste vyzkoušeli kuřecí řízek s tajemstvím? Je to další zpestření ve vašem jídelníčku. A večeře, kterou budete mít na stole za pár minut. Stejně jako rychlý kuřecí řízek.