Jednoduchá domácí salsa | Pokrm nejenom pro píšťaly
Rajčatová salsa
Hodí se určitě i pro přípravu guláše nebo pikantních omáček. I jako příloha k masu. My ale tentokrát nebudeme nic v ničem namáčet (i když trochu kecám), ale se salsou se vypořádáme jinak.
Doba přípravy
10minut
Doba přípravy
10minut
Doba nečinnosti
8hodin
Potřebujete:
Jak na to:
  1. Rajčata nakrájíme drobnější kousky.
  2. Česnek nasekáme a přidáme k rajčatům.
  3. Cibuli nakrájíme na jemné kousky a přidáme do misky.
  4. Přidáme petržel a chilli vločky.
  5. Osolíme a opepříme podle chuti.
  6. Dobře promícháme. Dáme v umělohmotném boxu do chladu aspoň přes noc.
Poznámky k receptu

Wikipedia říká:
Salsa je španělský a italský výraz označující obecně omáčku. V mexické kuchyni označuje specifickou pikantní omáčku vyrobenou z různých druhů zeleniny a ovoce (nejčastěji z rajčat či kukuřice), která je určena k namáčení tortilly nebo různých chipsů, případně k dochucení rozličných pokrmů. Recept na salsu je znám už ze spisů z období aztécké říše a v nespočetných obměnách se používá dodnes. Pokud jde o pikantnost, mexická salsa se připravuje a prodává v provedení od mild přes medium až po hot, tedy od jemné přes střední až po pálivou.
Ale pozor:
Existují dva typy salsy – salsa z čerstvých rajčat a salsa z vařených rajčat.
A také:
Salsa je španělské označení slova „omáčka“ a ve světě je již zaběhlým synonymem pro omáčku na rajčatovém základě, zpravidla pálivou a typickou především pro mexickou kuchyni. Salsa se používá jako dip – tedy k namáčení brambůrků či jiných pochutin. V Latinské Americe existuje mnoho variant této omáčky, kdy jsou rajčata míchána například s mangem, ananasem, kukuřicí či avokádem.
Tak si to nějak přeberte.
Receptů na netu je hromada, určitě si vyberete tu, kterou jste ještě neochutnali a bude vám chutnat.