Opravdové lečo |S venkovskými špekáčky
Tohle zvládnete, třebaže nebudete rajčata ani papriky loupat, jak to dělá Florentýna, která má spoustu chytrých poznatků, což je dovedlo až k sestavení kuchařky pro dceru. I s vejcem trochu kouzlí, takže si to když tak můžete najít. Ale slupky rajčat i paprik nejsou v leču na škodu. Je trochu rustikálnější, ale dobré.
Porce Doba přípravy
2osoby 10minut
Porce Doba přípravy
2osoby 10minut
Doba vaření
25minut
Potřebujete:
Jak na to:
  1. Všechno si připravíme.
  2. Na rozpuštěném sádle osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme zesklovatět. Teď můžete přidat trochu rajského protlaku, pokud jste jeho velcí fandové, ale netřeba.
  3. Přidáme na čtvrtkolečka nakrájené špekáčky. Osmahneme tak, aby se špekáčky dobře opekly, ale hlídáme si cibuli. Špekáčky brzdí její zhnědnutí, ale nechceme přece cibuli spálit, že?
  4. Přidáme nakrájené papriky a opět chvíli osmahneme, promícháváme.
  5. Přidáme nahrájená rajčata a dobře promícháme.
  6. Osolíme, opepříme.
  7. Zakryjeme a na mírném ohni dusíme tak si 20 minut.
  8. Vajíčka rozkvedláme a pak přilijeme a stálého míchání do směsi.
  9. Můžeme vypnout vařit, vajíčka dojdou, stále směs jemně mícháme.
  10. Podáváme. Třeba s chlebem.
Poznámky k receptu

Kam jít pro chytré rady:
Zmiňuji občas Florentýnu. S lečem se opravdu mazlí, jak si můžete přečíst tady. Proč to nepřiznat, kde pátrám, aby si pak ze všeho vybral, co mi konvenuje. Do něčeho se nepouštím záměrně, něco vypouštím, protože mi to nejde (loupat papriku fakt ne!). Ale rád se nechám poučit, třebaže nejsem zrovna dcerou. Ale tu a tam tápu jako dcery…