Kuřecí rolky plněné špenátem, sýrem a rýží

 

Všechno je hotovo za půl hodinky, pokud jste připraveni. A s výsledkem můžete být jedině spokojeni. Ale chce to trochu trpělivosti či zručnosti, protože rolky jsou záludné v tom, že si s vámi trochu dělají, co chtějí. Ale toho se nebojte, nakonec stejně sáhnete po párátku, bez kterého by se nedařilo rolované udržet pohromadě. Všechno to tentokrát odstartovalo, že mi ze včerejška zbylo trochu italského rizota. Odseparoval jsem hrášek i slaninku a bylo. Stejně tak se dá využít i zbylá dušená rýže.

kuřecí rolky 001 P1100031

.

Potřebujete:

(recept je pro dva)

2 stehenní kuřecí řízky

trochu zmraženého špenátu, tak 4 lžíce

kousek balkánského sýra

trochu vařené rýže, asi tak 3 lžíce

čerstvý kopr

2 šalotky

12 rozinek

1 lžičku citronové kůry

10 cherry rajčat

200 g rajčatového pyré

trochu zeleninového vývaru (může být i kuřecí)

olivový olej

sůl

 

Jak na to:

Šalotku si nakrájíme nadrobno, kopr nasekáme (nechte si trochu natě na ozdobu) a dáme do misky, do které postupně přidáme i rozmrazený špenát, rýži, nadrobený  sýr, rozinky a citronovou kůru (lze běžně koupit sušená). Všechno dobře promícháme. Můžeme osolit, ale myslete na to, že balkánský sýr už je slaný a vařená rýže si také sůl nasosala.

Připravenou směsí naplníme lžící kuřecí řízek, na každý dáme tolik, aby šlo maso zabalit. Když to přeženete, trochu vás potrápí, že náplň utíká stranami a také nejde moc dobře řízek zabalit. Ale pokud nenatáčíte estetické video, tak tu útěkářskou náplň nechte být, pak ji vyhodíte. Maso na doteku sepněte párátky. Balíček je hotov!

Olej si rozpalte v pánvi na střední teplotu a vložte rolky. Opékáme je ze všech stran dozlatava, tak asi 8 minut, potom přidáme rajčatové pyré, cherry rajčátka a trochu vývaru. Zakryjeme a vaříme asi 12 minut, aby se vše dobře uvařilo skrz naskrz. Asi v polovině času rolky otočíme. Osolíme.

Pokud máte rádi chuť balzamikového octa nebo glazé, můžete rolky mírně pokropit (ale pozor, nepřehnat!).

Servírujeme zdobené snítkou kopru a s bagetkou.

Hotovo.

Dobrou chuť.

 

Recept si můžete obměnit přidáním papriky, dost pálivé a lehkými šťouchanými bramborami – Kuřecí rolka plněná špenátem s pikantní omáčkou a štouchanými bramborami.

Teď už jenom přidat snítky kopru a můžeme se pustit do jídla.
Teď už jenom přidat snítky kopru a můžeme se pustit do jídla. 


KROK SUN KROK

Smícháme špenát se šalotkou a rozdrobeným sýrem
Smícháme špenát se šalotkou, rozinkami, koprem a rozdrobeným sýrem
Přidáme vařenou rýži
Přidáme vařenou rýži
Naplníme lžící středy stehenních řízků
Naplníme směs lžící na středy stehenních řízků
Zabalíme a sepneme párátky. Můžete předtím řízky zbavit i tuku, nechávám ho, aby se rozpustil při opékání
Zabalíme a sepneme párátky. Můžete předtím, na úplném začátku, řízky zbavit i tuku, nechávám ho, aby se rozpustil při opékání
Rolky opékáme na středním plameni na oleji. Pokud se vám nepodařilo udělat úhledné balíčky, nezoufejte, ono se to ještě trochu spraví
Rolky opékáme na středním plameni na oleji. Pokud se vám nepodařilo udělat úhledné balíčky, nezoufejte, ono se to ještě trochu spraví
Tady už není co řešit, opékáme ze všech stran do zlatavé barvy
Tady už není co řešit, opékáme ze všech stran do zlatavé barvy
Teď už jen přidáme trochu vývaru (zeleninový nebo kuřecí), rajčatové pyré (opravdu to není kečup!) a cherry rajčátka. Mírně osolíme, zakryjeme a necháme podusit.
Teď už jen přidáme trochu vývaru (zeleninový nebo kuřecí), rajčatové pyré (opravdu to není kečup!) a cherry rajčátka. Mírně osolíme, zakryjeme a necháme podusit.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.